Jak nagrodzić pracownika zasłużonego dla przedsiębiorstwa?

medale na zamówienie - firma MCC Medale z Łodzi

W każdym zakładzie pracy można znaleźć osoby, które wyróżniają się zupełnie innym podejściem do wykonywanych obowiązków, niż pozostali pracownicy. Zwykle osiągają one bardzo dobre wyniki, jednocześnie przyczyniając się do większego sukcesu firmy. Takie osoby zdecydowanie warto nagradzać, i to nie tylko w formie pieniężnej. Jaką nagrodę wybrać dla zasłużonego pracownika i przy jakiej okazji można ją wręczyć?

Zasłużony i doceniony pracownik

Niektórzy pracownicy zdecydowanie wyróżniają się na tle innych. Robią to poprzez:

  • ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji,
  • osiąganie wysokich wyników,
  • osiąganie pozytywnych efektów pracy,
  • pomoc innym, mniej doświadczonym kolegom.

Nierzadko poświęcają swój wolny czas, aby jeszcze lepiej realizować się w życiu zawodowym. Tacy pracownicy z pewnością odczuwają niemałą satysfakcję, gdy udaje im się osiągnąć zamierzone cele, jednak nie jest tajemnicą, że jednocześnie przyczyniają się do sukcesu, jaki odnosi firma. Zasłużony pracownik powinien zostać odpowiednio doceniony, gdyż w przeciwnym razie może pojawić się u niego zespół wypalenia zawodowego, który sprawia, że nawet osoby zatrudnione w danym zakładzie wiele lat zastanawiają się nad zmianą miejsca pracy. Dobrych pracowników warto doceniać na różne sposoby, przy każdej możliwej okazji.

Jak nagrodzić dobrego pracownika?

Pracodawcy najczęściej nagradzają najlepszych pracowników premiami czy innego typu nagrodami pieniężnymi. Czasami upominek ma też charakter ekwiwalentu pieniężnego, na przykład bonu czy vouchera. Niemniej jednak nie są to nagrody, które spełniają oczekiwania wszystkich zatrudnionych. Od czasu do czasu warto więc wręczyć najlepszym nagrodę w formie rzeczowej. Doskonałym rozwiązaniem będą medale wykonywane na zamówienie, które można spersonalizować. Tego typu krążki stanowią piękną pamiątkę na całe życie, która zajmuje szczególne miejsce w sercach pracowników. 

Medale sportowe
Producent medali okolicznościowych

Dlaczego warto wybrać medale na zamówienie?

Medale na zamówienie to niewątpliwie jeden z piękniejszych prezentów, jaki można wręczyć pracownikowi. Dlaczego warto je wybrać? Krążki przygotowywane są zgodnie z indywidualnymi potrzebami każdego klienta. Charakteryzuje je najwyższa jakość wykonania – przygotowywane są one zgodnie z ponad 400-letnią tradycją polskiej sztuki odlewniczej. Zamawiający ma możliwość przedstawienia własnego projektu, zgodnie z którym medal zostanie odlany. Na krążku można umieścić między innymi następujące informacje:

  • imię i nazwisko obdarowanego pracownika,
  • zajmowane przez niego stanowisko,
  • długość stażu pracy,
  • nazwę zakładu pracy,
  • wzmiankę o tym, za co przyznana jest nagroda.
Zobacz też:  Budowa hali magazynowej – od podstaw aż do zakończenia projektu

Nie chodzi tu jednak o to, aby zapełnić wiadomościami niewielkich rozmiarów krążek, a jedynie o to, by go spersonalizować. Dzięki temu nagroda trafi do jednej, konkretnej osoby. Medale na zamówienie stanowią doskonałą alternatywę dla nagród, które mają charakter czasowy, takich jak czekoladki, kwiaty czy vouchery. Będą pamiątką na resztę życia zawodowego, a także na całe życie prywatne. Pięknie prezentują się zarówno na pracowniczym biurku, jak i w salonowej witrynie. 

Kiedy warto wręczać medale najlepszym pracownikom?

Medale wykonane na zamówienie to wyjątkowa nagroda, której nie wręcza się każdego dnia. Niemniej jednak okazji ku temu, by w ten sposób docenić zasłużonych zatrudnionych jest naprawdę sporo. W wielu firmach organizowane są spotkania końcoworoczne, których celem jest podsumowanie minionych 12 miesięcy. W czasie bankietu firmowego można nagrodzić pracowników, którzy w minionym roku osiągnęli najlepsze wyniki. Niektórzy przedsiębiorcy organizują większe imprezy jubileuszowe, z okazji kolejnego roku istnienia firmy. W trakcie ich trwania wyróżnia się tych pracowników, którzy w największym stopniu przyczyniają się do osiągania przez przedsiębiorstwo kolejnych sukcesów. Czasami w firmach świętuje się zakończenie ważnego projektu – to również świetna okazja, by nagrodzić osoby, które wykazały się wyjątkową pracowitością. Zawsze można znaleźć dobrą okazję do tego, by wyróżnić pracownika, jednak warto pamiętać, że najważniejszym elementem jest tutaj sama nagroda. 

Więcej informacji na temat medali okolicznościowych można przeczytać na stronie MCC Medale.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też