Jak wygląda proces wnioskowania o pożyczkę pozabankową?

Młoda kobieta pokazuje polskie pieniądze z bliska

Pożyczki pozabankowe cieszą się rosnącą popularnością, co wiąże się w głównej mierze z ich wieloma zaletami. Łatwość w uzyskaniu pożyczki, brak konieczności zaświadczeń, szybkość i prostota to tylko niektóre z ich licznych zalet. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie ma możliwości zaciągnięcia pożyczki bez weryfikacji w bazach dłużników. To część procesu przyznania pożyczki pozabankowej, która jest w obecnych czasach konieczna. Jak jednak wygląda sam proces wnioskowania o pożyczkę pozabankową? Cały proces został przedstawiony w kilku punktach poniżej.

Jak wygląda proces wnioskowania o pożyczkę pozabankową?

Poniżej w kilku krokach został przedstawiony cały proces wnioskowania o pożyczkę pozabankową. Prezentuje się on następująco:

Krok pierwszy

Pierwszym krokiem, który należy podjąć w procesie wnioskowania o pożyczkę pozabankową, jest wybór odpowiedniej dla nas firmy pożyczkowej. W internecie szybko i łatwo można znaleźć różne rankingi i zestawienia pożyczek pozabankowych, chwilówek i pożyczek ratalnych. Jednym z wartych polecenia pożyczkodawców jest firma Net Credit. Szczegółowe informacje na jej temat oraz jej oferty można znaleźć po kliknięciu następującego linku: https://www.netcredit.pl/pozyczka-pozabankowa/.

Krok drugi

Krok drugi to podjęcie decyzji w zakresie tego, na jaki czas, rozłożymy termin spłaty pożyczki oraz, na jaką sumę chcemy wziąć pożyczkę. Należy zwłaszcza zwrócić uwagę na kwotę, którą będziemy musieli po terminie oddać dla firmy, w której zaciągnęliśmy pożyczkę. Na rynku działa obecnie wiele firm, udzielających pożyczek pozabankowych, co sprawia, że oferta jest bardzo konkurencyjna. Wiele firm, chcąc przyciągnąć do siebie klientów, stosuje rozmaite promocje, a jedną z najpopularniejszych jest pierwsza pożyczka za darmo. Warto wypatrywać takich promocji, gdyż pozwalają one zaoszczędzić nam trochę pieniędzy. Trzeba jednak pamiętać, że taka promocja dotyczy zazwyczaj jedynie pierwszej pożyczki.

Zobacz też:  Czym zajmuje się logistyk?

Krok trzeci

Kolejnym krokiem jest wypełnienie odpowiedniego formularza. Koniecznie należy podać podstawowe dane o sobie jak: imię i nazwisko, adres zamieszkania i PESEL. Firmy pozabankowe wymagają od swoich klientów podania także numeru telefonu komórkowego i numeru konta bankowego, na który zostanie przelana pożyczona kwota. Niektóre firmy pozabankowe wymagają ponadto od swoich klientów podania takich informacji jak: cel zaciągnięcia pożyczki oraz źródło uzyskiwania przychodu. Takich firm jest jednak zdecydowana mniejszość.

wnioskowanie o pozabankową pożyczkę online

Krok czwarty

Krok czwarty to potwierdzenie swojej tożsamości. Firma chce mieć pewność, że nikt nie podszywa się pod ich potencjalnego klienta, dlatego zazwyczaj w tym celu wymaga od niego, aby przed przyznaniem mu pożyczki, potwierdził on swoją tożsamość, zazwyczaj za pomocą przelewu weryfikacyjnego ze swojego konta bankowego. Taki przelew zamyka się w symbolicznej kwocie.

Krok piąty 

Następnym krokiem jest spokojne oczekiwanie na decyzję firmy. Musi ona rozpatrzyć przesłany wniosek i potrzebuje na to zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut.

Ostatni krok

Ostatnim krokiem jest wypłata środków przez firmę pozabankową, pod warunkiem, że wniosek został rozpatrzony przez nią pozytywnie. Na pożyczkę nie trzeba długo czekać, gdyż środki na koncie bankowym pojawiają się zazwyczaj już w ciągu kilkunastu minut. Środki powinny trafić na nasze konto bankowe najpóźniej w kolejnym dniu roboczym.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też